هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی، پس از شکنجه در اداره اطلاعات به زندان کارون بازگردانده شدند

وضعیت جسمانی دو زندانی محکوم به اعدام در اهواز وخیم گزارش می شود:

 

15.jpg

هاشم شعبانی نژاد و هادی راشدی، دو زندانی محکوم به اعدام که پیشتر از زندان کارون به اداره اطلاعات منتقل شده بودند؛ مجددا به زندان کارون برگشتند.

بنا بر گزارش ارسالی به “سودویند”، هاشم شعبانی نژاد به مدت 52 روز وهادی راشدی به مدت سه هفته در زندانهای اداره اطلاعات مورد آزار وشکنجه توسط نیروهای امنیتی قرار داشته اند.

طبق این گزارش وضعیت آقای هاشم شعباني نژاد که حدود 52 روز و آقای هادي راشدي كه حدود سه هفته در اداره اطلاعات زیر شکنجه قرار داشته اند؛ وخيم میباشد.

با این وصف، تا این لحظه اجازه ملاقات به خانواده ها داده نشده است و تنها در مورد انتقال زندانیان یاد شده به زندان کارون به صورت تلفنی به خانواده ها اطلاع داده شده است.

پیش از این انتقال ناگهانی زندانیان یادشده به مکانی که نامعلوم؛ شایعه اجرای حکم اعدام اینان به صورت مخفیانه را قوت بخشیده بود.

اکنون و پس از بازگشت این زندانیان به زندان کارون اهواز گفته میشود که برخورد و شکنجه این دو زندانی در اداره اطلاعات، به دلیل نامه ارسالي آقای هاشم شعباني نژاد بوده است.

هاشم شعبانی نژاد پیشتر طی نامه ای که در سطح رسانه ها انتشار یافته بود{ اینجا }، اتهامات منسوب به خود را رده کرده و از شکنجه های شدید جسمی و روانی فعالان موسسه الحوار خبرداده است.

http://www.iranhrc.org/?lan=fa&p=767

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s